Nyheder

Årets idrætsleder i Rødovre.


ROGs formand, Tine Høeg Madsen, modtog prisen som årets idrætsleder af Rødovres borgmester Erik Nielsen. Tine har fået prisen for sin fantastiske indsats for ROG både på sin formandspost, men også som træner, hvor hun både har elitehold og børnehold. Vi er utrolig stolte af, at have Tine som formand for vores skønne forening.

Køb HOP MED klippekort her

Vi samarbejder med:

Medlemsfordele i ROG

FØLG OS PÅ FACEBOOK

Bliv sponsor

ROGs Pokaler

Pokaler i ROG

Uddeling af pokaler

Ved forårsopvisningen har ROG en lang tradition for at uddele pokaler til
gymnaster, instruktører og ledere, som har ydet en særlig indsats for
ROG i det forløbne år,

Vi opfordrer derfor alle til at indstille kandidater til ROG’s pokaler.
Motiveret forslag skal sendes til rog@rog.dk

ROG har følgende pokaler:

Drengepokalen
gives til en dreng, som gennem hele sæsonen har ydet en særlig
gymnastisk indsats.

Pigepokalen
gives til en pige, som gennem hele sæsonen har ydet en særlig
gymnastisk indsats.

Gymnastikpokalen
gives til en gymnast eller et hold, som i den forløbne sæson har ydet
en stor gymnastisk præstation og opnået særlige resultater.

Trænerpokalen
gives til en instruktør, som i den forløbne sæson har ydet en særligstor indsats for sit hold og for foreningen.


FIRpokalen
også kaldet Kammeratskabspokalen gives til en gymnast eller et hold,
som udviser hjælpsomhed og kammeratskab ude over det sædvanlige.

Holdpokalen
gives til et hold for god træningsindsats og godt kammeratskab.

En rigtig R.O.G.’er
gives til en instruktør, leder eller gymnast, som på alle områder har ydet
en indsats ud over det sædvanlige for foreningen. Vedkommende skal også
være en god kammerat, være villig til at hjælpe, når det gælder og i det hele
taget være en rigtig R.O.G’er.

  GYMNASTIKPOKAL - 50 års jubilæum
   (særlig præstation)
1975   Peter Velin
1976  Steffen Meier
1977  Charlotte Lund Nielsen
1978  Agnete Rene
1979  Morten List
1980  Vibeke Voss-Jensen
1981  Laila Birch Jensen
1982  Lene Bøgh
1983  Allan Willumsen
1984  Gitte Larsen
1985  Joy Thorsted
1986  Mette Trangbæk
1987  Ikke uddelt
1988  Ikke uddelt
1989  Rikke Jensen
1990  Morten List
1991  Dame springrytme senior
1992  Louise B Laursen
1993  Lene M Sørensen
1994  Jessie Ipsen
1995  Nanna Sommerset
1996  Lene J., Kristina K.og Susanne O.
1997  Mette H. Malene J ,Tine H ,Nanna S
1998  Senior springrytme MIX
1999  Malene Josty
2000  Sabine Lundquist
2001  Lital, Jessie, Malene, Mette og Camilla G S
2002  Mette Hulgaard
2003  Mixhold springrytme
2004  Susanne Schaarup
2005  Malene Karlsen
2006  Junior spring-rytme 2005
2007  Simone Scherlund Nielsen
2008  RSG junior
2009  RSG minigruppen
2010  Louise Tarp Jørgensen
2011  
2012  
  En rigtig ROG'er
  50 årsjubilæum
1975  Dorrit Jørgensen
1976  Signe Tvedskov
1977  Erik Larsen
1978  Einer Arnsted
1979  Else Trangbæk
1980  Hans Tvedskov
1981  Knud og Alice Hansen
1982  Poul Schmidt
1983  Tine Glob Berthelsen
1984  Henrik Mains
1985  Marianne Tvedskov
1986  Jette List
1987  Agnete Rene
1988  Johan Paaschburg
1989  Tina Jensen
1990  Inge Jørgensen
1991  Mette Trangbæk
1992  Tina M Sørensen
1993  Signe Tvedskov
1994  Lone Larsen
1995  Torben Laursen
1996  Jette Blixt
1997  Jill Garde
1998  Johan Paaschburg
1999  Jan Kronsell
2000  Hanne Sørensen
2001  Martin Buch
2002  Jytte Falk
2003  Rene Eriksen
2004  Bent Schaarup
2005  Alice Hansen
2006  Betty Hemmingsen
2007  Mette Trangbæk Hammer
2008  Simon Hemmingsen
2009  Josefine Pedersen
2010  Flemming Finnerup Nørgaard
2011  Karina Kaadtmann
2012  Rikke Wexiø Jensen
2013  Annette Kolling
  TRÆNER/LEDER pokalen TRÆNER/LEDER
  50 års jubilæum ny pokal- gl udskrevet
1975  Ingerlise Petersen  
1976  Lis Lindeneg  
1977  Jill Jørgensen  
1978  Steffen og John  
1979  Vibeke Als  
1980  Inge Hansen  
1981  Bjarne Nielsen  
1982  Hanne Løie Nielsen  
1983  Keld Nielsen  
1984  Jette Fussing  
1985  Laila Birch  
1986  Tina Jensen  
1987  Martina Kondrup  
1988  Ikke uddelt  
1989  Tine Glob Berthelsen  
1990  Agnete René  
1991  Bente Gyldelsø  
1992  Arne Hansen  
1993  Jette Fussing  
1994  Hanne Sørensen  
1995  Majbritt Andersen  
1996  Lene Jørgensen/ Liselotte Brix  
1997  Bo Schytte og Bent Olsen  
1998  Louise Laursen  
1999   Lene Sørensen
2000   Martin J ,Martin B,Steffen
2001   Lene J, Liselotte, Kristina og Peder
2002   Jette Blixt
2003   Henrik Glædesdahl
2004   Line Sassersen
2005   Karina Reib
2006   Jessie Ipsen
2007   Maiken Bruun-Ringgaard
2008   Nynne Garde
2009   Sissel Bay Nielsen/Helene Stenbæk Hansen
2010   Tine Høeg Madsen
2011   Emilie Sundqvist og  Julie Tandholdt
2012   Mette Trangbæk
2013   Anni Frandsen
Rødovre og Omegns Gymnastikforening - oplevelser, muligheder og fællesskab siden 1924